CST / 20,22,23/05/2019 / WARSZTATY DO SPEKTAKLU „KAJ DZIAS” / LIVING SPACE THEATRE-POLSKA SIEĆ TAŃCA

20/04/19 / Aktualności, Program 2019, Warsztaty

WARSZTATY DO SPEKTAKLU „KAJ DZIAS” / LIVING SPACE THEATRE-POLSKA SIEĆ TAŃCA

Miejsce : Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Mazowiecki Instytut Kultury, ul Elektoralna 12, Warszawa

Terminy: 20 i 22.05.2019 godz. 18:00-21:00

oraz 23.05.2019 – 19:00 (udział w spektaklu)

Warsztaty bezpłatne

Dla uczestników warsztatów wstęp na spektakl wolny

 

PROGRAM WIECZORU CST 23.05.2019/19:00:

SHOWREEL /URSZULA BERNAT-JAŁOCHA / 35 min.

PRZERWA

KAJ DZIAS / LIVING SPACE THEATRE 50 min.

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Partner projektu: Mazowiecki Instytut Kultury

Spektakl i warsztaty realizowane w ramach Polskiej Sieci Tańca, której organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca.

 

Spektakl „Kaj Dzias” powstał jako inicjatywa Jakuba Margosiaka i Anny Mikuły, którzy otrzymali stypendium artystyczne Prezydenta Miasta Tarnowa i Gminy Miasta Tarnów na realizację tego projektu. Spektakl, stworzony we współprodukcji z Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie prezentowany był także w Kluczborku, Krakowie, Świnoujściu, Sejnach, Katowicach, Rudzie Śląskiej i Bytomiu. Otrzymał nominację na najlepszy spektakl teatru offowego w konkursie The Best OFF 2018. W roku 2019 „Kaj Dzias” zostanie zaprezentowany w miejscowości Płowdiw w Bułgarii w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2019.

Ten barwny kolaż muzyki, pieśni i tańca jest dla widza niezwykłą szansą do poznania innego świata. Zadajemy sobie pytanie – czy Cyganie mieli określony cel podróży? I co z nami? Wędrówka, jako istotny motyw spektaklu, nie dotyczy wyłącznie Romów. Inspirując się taborami przemierzającymi świat w poszukiwaniu celu badamy swoje pragnienia, obawy i niepewności, zastanawiając się nad rolą człowieka w świecie i próbując zrozumieć mechanizm dyskryminacji.

Do udziału w spektaklu zapraszani są adepci sztuk teatralnych i tanecznych oraz osoby zainteresowane tymi dziedzinami sztuki z danych miejscowości. Living Space Theatre i Centrum Sztuki Tańca w Warszawie organizują dwudniowe Warsztaty, których uczestnicy przygotowywani są do wzięcia udziału w dwóch scenach spektaklu „Kaj dzias”. Zajęcia skierowane są do osób zaciekawionych teatrem, tańcem współczesnym, śpiewem, improwizacją taneczno-aktorską oraz połączeniem ruchu z głosem, ale przede wszystkim otwartych na nowe doświadczenia i chętnych do wystąpienia na scenie z aktorami.  Zapraszamy wszystkich od 14 do 99 roku życia!
Warsztaty odbędą się w dniach 20 i 22.05. 2019 r. w godz. 18:00-21:00.
Limit miejsc: 20 osób
PROWADZĄCY: Grzegorz Łabuda, Jakub Margosiak – Twórcy Living Space Theatre. Absolwenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie.
Rezerwacja miejsc: contact@livingspacetheatre.com

 

BIOGRAMY ARTYSTÓW:

JAKUB MARGOSIAK

Założyciel Living Space Theatre. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie oraz  wolny słuchacz na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Członek International Dance Comittee. Stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezydenta Miasta Tarnowa i Gminy Miasta Tarnów. Wyreżyserował spektakle pt. „Kaj Dzias”, „Kształty”, „Drgania”, „Uroczysko”. Poprowadził warsztaty i wygłosił wykład podczas 35th International Theatre Institute World Congress w Segowii (Hiszpania). Brał udział w International Summer Program organizowanym przez Roberta Wilsona w Watermill   Center w Nowym Jorku oraz w rezydencji artystycznej w ramach Festiwalu AgitAgueda w Portugalii. Ukończył  Immersion Course w Michael Chekhov School w Nowym Jorku.

 

GRZEGORZ ŁABUDA

Założyciel Living Space Theatre. Absolwent PWST Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Stypendysta  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Laureat konkursów międzynarodowych. Ukończył Master Course w Workcenter Jerzego Grotowskiego i Thomasa Richardsa w Pontederze, a także intensywny kurs aktorski w Michael Chekhov School of Acting w Hudson, NY. Twórca takich spektkali jak „Hey!   You!”, „Uroczysko”, „Kształty”. Uczestnik projektu badawczego „Joy of discovery” w ramach 1st oraz 2nd CEEC-China Summer Dance Camp w Chinach.

 

——————–

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.