CST / 28-31/01/2019 / PO_ŁĄCZENIE/ WARSZTAT TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO OPARTY NA METODZIE BMC / IWONA OLSZOWSKA

15/01/19 / Aktualności, Warsztaty

PO_ŁĄCZENIE/ WARSZTAT TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO OPARTY NA METODZIE BMC / IWONA OLSZOWSKA

TERMIN: 28- 31 Stycznia 2019, godz. 9.00-13.00

MIEJSCE: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury / ul. Elektoralna 12 / Piętro 2/

WSTĘP BEZPŁATNY, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Link do zapisów na warsztaty→ KLIK

Warsztaty są nieodpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Poziom open: Warsztaty dedykowane są zarówno do zawodowych tancerzy jak i amatorów tańca.

Iwona Olszowska w skrócie o warsztatach:

“Warstwy ciała…Połączenie….
Połączenia na poziomie ciała…
Połączenie z ziemią grounding..
Połączenie z przestrzenią kinestetycznie
Skóra. Powięzi. Zmysły.
Dotyk. Oddech. Komórki.
Granice…Wsparcie…Prowadzenie…
Zaufanie…Równowaga…Słuchanie…
Dialogowanie…Improwizacja”

Warsztaty będą eksploracją połączeń występujących pomiędzy różnymi warstwami naszego ciała. Będziemy na nowo odkrywać powiązania naszego ruchu z przestrzenią i ziemią. Zbadamy w jaki sposób jesteśmy połączeni z przestrzenią kinestetyczną poprzez narząd naszej skóry, powięzi i zmysły. Zgłębimy możliwości jakie wnosi do naszego ciała siła uziemienia- grounding. W tym celu posłużymy się narzędziami anatomii doświadczalnej i techniki Body Mind Centering.
Będziemy eksplorować sposoby komunikacji  poprzez nasze ciało, skupimy się na oddychaniu komórkowym i uwrażliwianiu zmysłu dotyku. Pozwoli nam na to: stopniowo budować zaufanie, wzajemne wsparcie, ciągłe poszukiwanie równowagi, głębokie słuchanie, dialogowanie i nieustanne otwieranie się na poszerzające się granice w naszej praktyce improwizacyjnej.

IWONA OLSZOWSKA

Tancerka, improwizatorka, choreograf i nauczyciel tańca. Jest pedagogiem Somatic Movement wg metody Body Mind Centering; założycielka i dyrektor artystyczny Experimental Dance Studio EST w Krakowie.

Tańczy, występuje i uczy na festiwalach i warsztatach w całej Europie. Występowała na festiwalu Improwizacji w Judson Church w Nowym Jorku, na Uniwersytecie George Washington oraz w Dartington College w Anglii. Obecnie uczy w takich instytucjach jak Hurtownia Ruchu, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Łodzi i innych.

Jej praktyka artystyczna i pedagogiczna czerpie z technik tańca współczesnego i metod somatycznych. Kształciła się m.in. u Milan Kozanek, Rey Chunk, Eckhard Muller, Yaniv Mintzer, Benno Voorham, Steve Bats, Joerg Hassman, Adrian Russi and Nancy Stark Smith. Uczestniczyła w zajęciach także na Uniwersytecie George Mason, Uniwersytecie Alabama oraz Uniwersytecie Calgary.

Jej twórczość obejmuje prace choreograficzne, projekty improwizacyjne, site-specific, a także współpracę z muzykami. Ostatnio współpracowała z muzykiem Marcinem Janusem i designerem Grzegorzem Kaliszukiem, jak również współpracowała nad projektami improwizacyjny z Renatą Piotrowską, Michaelem Schumacherem, Natalią Iwaniec, Anną Haracz i Pawłem Koniorem.

Kontakt: warsztaty@centrumsztukitanca.eu

fot. Maciej Zakrzewski

———————————-

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu 2016 i 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telwizji, Sekcja Tańca i Baletu

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2019: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

05-077 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.