PATRONUJEMY: 28,29/11/2019 / PREMIERA I SPOTKANIE AUTORSKIE: BASIU ZATAŃCZYMY

31/10/19 / Aktualności, Współpraca

PATRONUJEMY:

CENTRUM SZTUKI TAŃCA W WARSZAWIE OBJĘŁO PATRONATEM WYDARZENIE: PREMIERA I SPOTKANIE AUTORSKIE „BASIU ZATAŃCZYMY”.

 

W imieniu Fundacji Artystycznej PERFORM, kuratorów, autorów i współtwórców publikacji „BASIU ZATAŃCZYMY…” poświęconej pamięci Barbary Bittnerówny i Witolda Grucy zapraszamy na PREMIERĘ albumu i spotkanie autorskie, na którym opowiemy o realizacji publikacji i kulisach pracy nad filmem dołączonym do albumu, jak również zaprezentujemy film.

Album fotograficzny wraz z filmem dokumentalnym „BASIU ZATAŃCZYMY…” poświęcony jest jednemu z najważniejszych duetów polskiego baletu — primabalerinie Barbarze Bittnerównie oraz soliście baletu i choreografowi Witoldowi Grucy.
Dotychczasowe nagrania z udziałem choreografa Roberta Bondary, solistek Baletu Narodowego Dominiki Krysztoforskiej i Martz Fiedler, zostały poszerzone o kolejne rozmowy. Do projektu udało się zaprosić znakomitych tancerzy i choreografów, z pokolenia które w czasie swojej drogi twórczej osobiście zetknęło się z Barbarą Bittnerówną i Witoldem Grucą.

Aby zatem dodać wartości obrazom fotograficznym wzbogaciliśmy album o krótkie wspomnieniowe rozmowy z: Barbarą Sier-Janik – dobrym duchem naszego przedsięwzięcia, a także ze Sławomirem Pietrasem – znawcą opery i baletu, oraz choreografem Emilem Wesołowskim. Specjalne podziękowania należą się też choreografce Annie Hop, która wraz z tancerzami Adamem Kozalem i Izabelą Milewską, specjalnie na potrzeby filmu, odtworzyła prawdziwą sceniczną perełkę: układ z The Man I love wg G. Gershwina. To dzięki niemu Barbara Bittnerównai Witold Gruca w 1956 r. otrzymali ważną europejską nagrodę na konkursie baletowym we włoskim Vercelli.

PREMIERA/ 29 listopada, godz. 14.00
ZASP, Al. Ujazdowskie 45
WSTĘP WOLNY

PRAPREMIERA / 28 listopada, godz. 18.30
Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12
WSTĘP WOLNY
https://www.facebook.com/events/720792478422745/

Kuratorzy: Piotr Janowczyk i Paulina Święcańska
Materiały multimedialne: Paulina Komarowa
Organizator projektu: Fundacja Artystyczna PERFORM
http://perform.org.pl
Projekt współfinansuje m.st. Warszawa
Patnerzy projektu: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

 

————

Organizatorzy projektu CST:

Fundacja Artystyczna PERFORM

Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja UM FOUNDATION, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Tomasz Bazan, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.

Tutaj dodaj treść posta, a poniżej wyedytuj przycisk kierując go na odpowiednią galerię. Możesz także zmieniać jego kształt i nadawać mu kolory! 🙂