Współpraca: 10-14/06;2019 / OBJĘTOŚĆ. GLOBAL WATER DANCES WARSZAWA 2019 / WARSZTATY Z IWONĄ WOJNICKĄ

01/05/19 / Aktualności, Warsztaty, Współpraca

Współpraca:

Obojętność. Global Water Dances Warszawa 2019

Warsztaty: 10 – 14 czerwca 2019 w godzinach 9.00-13.00 

Miejsce: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie w Mazowieckim Instytucie Kultury, ul. Elektoralna 12, Warszawa 

Pokaz plenerowy 15 czerwca 2019 / godz. 17:00 / PŁYTA DESANTU

Warsztaty są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: joanna.formatzero@gmail.com

Zapraszamy do udziału w warsztatach i pokazie plenerowym międzynarodowego chóru tanecznego Global Water Dances, który jest imprezą poświęconą ograniczonym zasobom wody pitnej na Ziemi. Podczas 20 godzin warsztatów poznamy gamę ćwiczeń pochodzących z Bartenieff Fundamentals, bazujących na temacie  wody, będącej głównym składnikiem naszego ciała i środowiska. Rozgrzewka, obejmująca każdego dnia różne tematy ruchowe, przechodzić będzie w strukturalną improwizację na bazie metod Rudolfa Labana. W zależności od umiejętności, proponowane będą rozwiązania techniczne Laban Based Modern Dance, łączone ze swobodną tematyczną improwizacją. Indywidualną praktykę integrować będziemy następnie w grupowe doświadczanie ruchu, w procesie tworzenia chóru ruchowego.

W pierwszej kolejności rozgrzejemy swoją kinesferę, a następnie nauczymy się choreografii globalnej, którą 15 czerwca tańczyć będzie kilka tysięcy ludzi w 172  miejscach na całym świecie. Następnie praktykować będziemy tworzenie ludzkiej ławicy w czasie rzeczywistym, która jest dla każdego uczestnika wyjątkowym doświadczeniem  grupowego tworzenia i przetwarzania ruchu, uważności przestrzennej i świadomości zespołowej. W pokazie plenerowym ławicę tańczyć będziemy do muzyki improwizowanej przez zespół Rafała Smolińskiego i Tadeusza Sudnika.

Tytułowa Obojętność, według wiersza Marty Kaweckiej, odnosi się do naszej obojętności na problem dostępu do czystej wody pitnej na świecie i wpisuje się w nurt Ecological Art.

Prowadząca warsztaty, choreografka: Iwona Wojnicka 

IWONA WOJNICKA

Pasjonatka chórów ruchowych. W 2011 roku brała udział w pierwszej edycji Global Water Dances w Hadze. Wkrótce rozpoczęła kurs Laban/Bartenieff Movement Studies w Berlinie, gdzie uczyła się zasad tworzenia ławicy. Od tego czasu regularnie bierze udział w międzynarodowych chórach, tworząc ławice w różnych składach. Tegoroczna edycja to jej czwarty raz w roli choreografki wydarzenia. Więcej na temat  biografii tanecznej Iwony można przeczytać na jej stronie internetowej.

www.iwonawo.com

Więcej na temat spektaklu plenerowego Obojętność 2017 na stronie http://globalwaterdances.org/zielona-gora-warsaw/.

Projekt jest afiliowany przez Laban Institute of Movement Studies z Nowego Jorku i finansowany przez Eurolab, Berlin.

Patronat medialny nad Global Water Dances Poland objął Kwartalnik TANIEC.

 

Organizator: Stowarzyszenie Format Zero

Współorganizatorzy: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie-CST / Fundacja Artystyczna PERFORM / Fundacja Rozwoju Teatru ‚NOWA FALA’

Partnerzy: Fundacja Grab Art, h.art comapny, Mazowiecki Instytut Kultury

—–

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja UM FOUNDATION, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Liwia Bargieł, Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.