CST / 5 odsłon współczesności / warsztat dla osób średnio-zaawansowanych z techniki Flying Low / Małgorzata Haduch

25/02/18 / Aktualności, Warsztaty

Brak miejsc. Trwają zapisy na listę rezerwową.

W ramach programu Centrum Sztuki Tańca w 2018 roku zapraszamy do udziału w cyklu 5 odsłon współczesności, podczas których będziecie mogli poznać się z 5 różnymi technikami tańca współczesnego. W kwietniu zapraszamy do udziału w warsztatach prowadzonych techniką Flying Low Davida Zambrano przez tancerkę i choreografkę – Małgorzatę Haduch!

„Trening Flying Low to podjęcie ryzyka w myśleniu o ruchu oraz wyzwanie, by zamienić wszelkie osądy o sztuce tańca na sztukę świadomego wyboru.”

Małgorzata Haduch

 

Flying Low według Davida Zambrano to technika pracy z podłogą, która wykorzystuje formę spirali oraz siłę stóp do efektywnego wchodzenia i wychodzenia z ziemi. Wplata ona również integrację głosu do prowadzenia ciała, a aktywne przepuszczanie przez siebie (cohesion) i wysyłanie z siebie ruchu (expansion) są podstawą tego stylu.

PLAN WARSZTATU

  1. Wprowadzenie – Spirala jako podstawa ruchu w ciele i w przestrzeni, a na jej bazie wchodzenie i wychodzenie z ziemi przy użyciu siły stóp.
  2. Rozwinięcie wariacji poznanych elementów na lekcji pierwszej. Funkcja dłoni we Flying Low, przekierowanie uwagi z frontu na plecy/tył.
  3. Maksymalne zwolnienie/maksymalne przyspieszenie oraz grupowa dynamika.
  4. Pojedyncze elementy Flying Low wykonywane w różnych kierunkach w przestrzeni (360stopni)

 

*Cisza i głos prowadzą ciało w Lataniu Nisko (Flying Low). Głos jest obecny na każdej lekcji.
Zapraszamy osoby dorosłe, o pewnym doświadczeniu ruchowym, które określamy jako poziom średnio-zaawansowany. Praca odbywa się w stałej grupie warsztatowej, przez 4 spotkania, w każdy poniedziałek kwietnia z wyjątkiem Wielkanocy.

Poniedziałki 9, 16, 23, 30 kwietnia 2018
godzina 14:45 – 16:15 
30 kwietnia otwarta lekcja 16:00 -17:30

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!
Link do zapisów na warsztaty -> KLIK
Dla osób, które będą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach warsztatowych Centrum Sztuki Tańca w Warszawie przygotowało darmowe wejścia na spektakle oraz mały prezent!


Fot: Jakub Wittchen

Małgorzata Haduch – tancerka/choreograf, ukończyła SNDO w Amsterdamie (2004), związana z holenderską i polską sceną free  jazzową, współpracowała ze znakomitymi muzykami jak: Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Marcin Masecki, Paulina Owczarek, Ksawery Wójciński. Autorka kilkunastu spektakli pokazywanych w Polsce i zagranicą. Od 2012 realizuje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacji w dziedzinie muzyki i tańca. Ponad 10 lat współpracuje z Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino. Współtworzy holenderski zespół Help Me To Crash. Stypendystka MKiDN, nagradzana przez IAM. Uczy Flying Low, kompozycji i improwizacji. www.freethedance.blogspot.com

Kuratorka Programu PRAKTYKA TAŃCA: Maja Katarzyna Molska / Fundacja Movementum / Warsaw Dance Department

Zdjęcie w tle: Ewa Limanówka

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.