CST / 5 odsłon współczesności / warsztat dla osób średnio-zaawansowanych techniki Floorwork / Łukasz Czapski

15/02/18 / Aktualności, Warsztaty

Brak miejsc. Trwają zapisy na listę rezerwową

Program WARSZTATY TANECZNE

„Praca związana z ciałem, jego rozwojem oraz poszerzaniem jego świadomości jest ważną częścią mojego życia.”

Łukasz Czapski

W ramach programu Centrum Sztuki Tańca w 2018 roku zapraszamy do udziału w cyklu 5 odsłon współczesności, podczas których będziecie mogli poznać się z 5 różnymi technikami tańca współczesnego. W marcu zapraszamy do udziału w warsztatach prowadzonych techniką Floorwork przez performera, tancerza i pedagoga Łukasza Czapskiego.

Warsztat skupiony jest na wykorzystaniu pracy z podłogą do zwiększenia ekonomiki ruchu. Poszukamy mobilności kręgosłupa oraz naturalnego ruchu, który polega na właściwym przenoszeniu ciężaru i stosowaniu relacji „push-pull”. W efekcie ruchy wymagające dużego wysiłku nabiorą lekkości i płynności.

PLAN WARSZTATU

  1. Nawiązanie relacji z podłogą.
  2. Wykorzystanie podłogi do odnalezienia mobilności kręgosłupa.
  3. Analiza energii potrzebnej do wykonania efektywnych ruchów.
  4. Świadomość ruchu w przestrzeni.

Zapraszamy osoby dorosłe, o pewnym doświadczeniu ruchowym, które określamy jako poziom średnio-zaawansowany. Praca odbywa się w stałej grupie warsztatowej, przez 4 spotkania, w każdy poniedziałek marca.

Poniedziałki, 5, 12, 19, 26 marca 2018
godzina 14:45 – 16:15
26 marca otwarta lekcja 16:00-17:30

Dom Kultury Kadr
Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona!
Link do zapisów na warsztaty -> LINK

Dla osób, które będą uczestniczyć we wszystkich spotkaniach warsztatowych Centrum Sztuki Tańca w Warszawie przygotowało darmowe wejścia na spektakle oraz mały prezent!

Łukasz Czapski jest tancerzem, performerem oraz pedagogiem tańca. Swoje doświadczenia z ruchem rozpoczął tańcząc Break Dance. Po kilkuletnich doświadczeniach współpracował z teatrem tańca oraz szkołą tańca w Siedlcach. Te wydarzenia spowodowały, że zaczął rozwijać swoją świadomość ciała i zajmować się tańcem współczesnym. W tym celu Łukasz wyjechał do Austrii, aby studiować na kierunku tańca współczesnego na Uniwersytecie im. Antona Brucknera w Linz. Aktualnie Łukasz pracuje jako freelancer, biorąc udział w projektach tanecznych oraz prowadząc zajęcia i warsztaty.

Kuratorka Programu WARSZTATY TANECZNE: Maja Katarzyna Molska / Fundacja Movementum / Warsaw Dance Department

Fot. Paweł Mazur

Wszelkie zapytania prosimy kierować pod adres warsztatywdd@gmail.com

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa
Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/
Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie