CST / 31/05/2019 / „ODDAJ CIĘŻAR / PARTNERING” / KAROLINA KROCZAK / OTWARTY POKAZ PRACY

13/05/19 / Aktualności, Warsztaty

„ODDAJ CIĘŻAR/ PARTNERING” / KAROLINA KROCZAK 

OTWARTY POKAZ PRACY

31.05.2019 / 12:00 / WSTĘP WOLNY

MIEJSCE: Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / Mazowiecki Instytut Kultury / ul. Elektoralna 12 / Sala Baletowa / Piętro 2.

Finałowy pokaz pracy odbędzie się po 5 dniowych warsztatach, które będą realizowane w dniach 27-31.05.2019 – zapisy na warsztaty dostępne od 13.05.2019 r. na stronie www.centrumsztukitanca.eu . Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

O warsztatach:

Warsztat poświęcony będzie zagadnieniom związanych z partnerowaniem, rozumianym nie tylko jako technika wykonania partnerowań, ale również jako język pracy twórczej i droga do rozwoju motorycznego tancerza. Poprzez pracę somatyczną zbadamy potencjał wytrącenia ciała z utartych ścieżek ruchowych, zgodnie z przekonaniem, że ciało odpowie na bodziec w najbardziej organiczny dla siebie sposób. Zajmiemy się także różnorodnością dotyku i pracy z różnymi warstwami ciała w kontakcie. Centralnym zagadnieniem będzie praca z ciężarem ciała partnera, zarówno w pracy nad techniką elementów, jak i w perspektywie rozwoju własnej świadomości operowania ciężarem ciała i jego strukturą. Prezentowane podejście do partneringu zostało wypracowane w projekcie Oddaj Ciężar.

Warsztat podzielony będzie na 3 części tematyczne:

  • bodywork i potencjał organicznej responsywności ciała na kontakt fizyczny
  • improwizacja z partnerem z wykorzystaniem podstawowych zasad partneringowych
  • Technika wykonania poszczególnych partnerowań i umiejętność jej zastosowania w otwartych strukturach ruchowych.

ODDAJ CIĘŻAR to projekt Karoliny Kroczak, który powstał w 2015 roku z potrzeby rozwijania dziedziny partneringu, jako narzędzia treningowego i języka twórczego w zakresie Teatru Tańca, Performansu i Tańca Współczesnego w Polsce. Projekt skierowany jest zarówno do osób zawodowo zajmujących się tańcem, jak i amatorów chcących szkolić się w tej dziedzinie. Założeniem projektu jest kreacja wydarzeń artystycznych i form scenicznych w oparciu o język improwizacji z partnerem i technikę partneringu, prowadzenie szkoleń i warsztatów z tej dziedziny.

https://www.facebook.com/oddajciezar/

 

Fot. Marta Ankiersztejn

 

KAROLINA KROCZAK

Tancerka, choreografka, pedagog tańca współczesnego, świadomego ruchu,  improwizacji i partnerowania. Absolwentka Wiedzy o Kulturze (Uniwersytet Warszawski) i projektu edukacyjnego Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych (Śląski Teatr Tańca/ Leonardo da Vinci). Jako tancerka w latach 2006-2018 pracowała w Teatrze Tańca Zawirowania (m.in. spektakle „Closenes”, „Fuera de Campo” /chor. Daniel Abreu,”Out in the line up” /chor. Nadar Rosano, „Where Should We Go”) Karolina stworzyła choreografię dla zespołu takie jak: „Rzeczy, rzeczy, rzeczy”, „Wybieg”, „The crossing: Fish Tail”. W latach 2010-2017 pracowała przy produkcjach teatralnych (Teatr Capitol) i telewizyjnych (TVN – choreograf programu „You Can Dance – po prostu tańcz”, Polsat „Dancing with the Stars/ Taniec z Gwiazdami”). Prowadzi szkolenia z partnerowania, improwizacji i kompozycji tańca (m.in. Warszawska Szkoła Filmowa, szkolenie tancerzy programu You Can Dance, Kurs Instruktora Tańca Egurrola Dance Studio, Mad Catz Mentorship Program). Od 2015 roku tworzy autorski projekt „Oddaj Ciężar” – cykl szkoleń i projektów artystycznych, których podstawowym założeniem jest użycie techniki partneringu i kontakt improwizacji zarówno w treningu jak i pracy twórczej.

Fot. Alicja Szulc

Kontakt: warsztaty@centrumsztukitanca.eu

zdjęcie w tle: Alicja Szulc AS_fotografia

—————-

Organizatorzy projektu CST: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu CST: Mazowiecki Instytut Kultury

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Grab Art Foundation / h.art company, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rezonanse Kultury, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Fundacja Wspierania Kultury Strefa ArtsInn, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa, ZASP-Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, Sekcja Tańca i Baletu, oraz niezależni artyści: Anna Godowska i Sławek Krawczyński, Wojciech Grudziński, Mikołaj Mikołajczyk, Ilona Trybuła.

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, RDC, e-teatr, miesięcznik TEATR, Teatr dla Wszystkich, Teatralia.com.pl, TANIEC, Warsawholic, Notes na 6 tygodni, Going.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba: Mazowiecki Instytut Kultury

ul. Elektoralna 12

00-139 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

https://www.mik.waw.pl/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.