Program w 2017 roku podzielony jest na dwa cykle: MORZE MOŻLIWOŚCI oraz OKO CYKLONU
MORZE MOŻLIWOŚCI
Spektakle z tego cyku będą prezentowały propozycje z różnym podejściem do technik tańca współczesnego, także premiery, spektakle artystów młodych, debiutujących w dziedzinie tańca współczesnego i performansu lub artystów uznanych współpracujących z artystami z krótszym stażem, spektakle i instalacje dla dzieci.
OKO CYKLONU
Centrum burzliwych wydarzeń. Centrum ważnych spraw. Centrum czasem niebezpieczne, szokujące, zadziwiające. Spektakle prezentowane przez artystów w tym cyklu podejmują ważne tematy na bardzo różne sposoby. Artyści używają improwizacji, budują napięcie z mikroruchów, korzystają z narzędzi performatywnych, łączą różne style taneczne, różne dziedziny sztuki: taniec/teatr/film/muzyka/art – korzystają z wideo, budują instalacje lub działają na pustej przestrzeni. Jedno łączy spektakle tych artystów: są jak oko cyklonu – podejmują wątki ważne, burzliwe, czasem niebezpieczne, ekstremalne, choć bardzo bliskie każdemu.
11.12.2017 / 19:00
OKO CYKLONU: PAX / Wojciech Grudziński – premiera
Sala Marzyciel
Koncepcja i choreografia: Wojciech Grudziński
Występują: Wojciech Grudziński
Ze specjalnym udziałem: Nannie Na, Katarzyna Szugajew
Współpraca dramaturgiczna: Mateusz Szymanówka
Zdjęcia i wideo: Bartosz Zalewski
Grafika: Maciej Bychowski
W 1990 roku na stołecznym Ursynowie pojawia się startowy sklep znanej szwedzkiej firmy produkującej meble i artykuły dekoracyjne. Rok później na świat przychodzi Wojtek. W jego wspomnieniach w pawilonie przy ul. Bacewiczówny nie ma już śladu po skandynawskim śnie. Na lody i hot dogi za złotówkę trzeba wybrać się do podwarszawskich Janek. Centrum handlowe nie jest wyłącznie halą wypełnioną przedmiotami, w które zaklęte są marzenia o dobrobycie i wysokim standardzie. Jest placem zabaw, wielką planszą do gry.
PAX to system, którego elementy możesz łączyć według własnego uznania. PAX tańczy dla produktu. PAX pracuje z seryjnością i multiplikacją. PAX to choreografia wnętrz. Nikt nie złoży jej za Ciebie.
Specjalne podziękowania dla Macieja Bychowskiego, Nannie Na, Katarzyny Szugajew, Bartosza Zalewskiego za wkład twórczy w projekt oraz dla Marty Seredyńskiej za pomoc w produkcji.
Projekt realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Po spektaklu zapraszamy na spotkanie artystów z widzami.
Spotkania prowadzi Julia Hoczyk
Fot.: Maciej Bychowski
Bilety 10 zł / dostępne w kasach DK Kadr i na stronie DK Kadr: http://www.dkkadr.waw.pl/
————————————————————————————
Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers
Partner projektu: Dom Kultury Kadr
Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa
Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, RDC, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa