CST / 11-12.08.2018 / WEEKENDOWE MASTER CLASS / JOSEPH TMIM

22/06/18 / Aktualności, Warsztaty

godz. 10:00 – 17:00 z przerwą obiadową

12 sierpnia godz. 17:00 –  pokaz pracy warsztatowej z omówieniem metodologii pracy

 

Joseph Tmim

Urodzony i wykształcony w Izraelu. Przez 5 lat był solistą i choreografem Batsheva Dance Company, z którą odbył trasy po całym świecie. Tańczył w Teatrze Bremer oraz w Teatrze Tańca Bochumer jako solista. Od 1987 r. pracuje jako choreograf i nauczyciel tańca, głównie w Berlinie. Występował w Europie i poza nią, uzyskując międzynarodowe nagrody za swoje dzieła. Od 1988 r. do 1993 r. był wicedyrektorem Dance Berlin. Od 1993 r. prowadzi własny zespół Tolada Dance Company. Jego pierwsza produkcja „Le vent” odniosła międzynarodowy sukces. Był choreografem i nauczycielem Muza Dance Company, Kibbutz Dance Company, Sacha Watlz & Guests, nauczycielem na Akademii Muzyki i Tańca w Jerozolimie. Dzisiaj szkoli na uczelniach europejskich, w tym w Budapeszcie i tworzy choreografie dla wielu akademii tańca, zespołów, wykłada na seminariach w Izraelu i za granicą.

Joseph Tmim uczy klarowności i skuteczności w wyrażaniu przekazu tanecznego. Praca będzie bazowała na wysokich technicznych umiejętnościach tancerzy, gdzie poszukiwać będziemy precyzji i fizykalności ruchu, która tworzy i rozwija animalistyczny ruch tancerza. Sprawdzimy, jak w bezpośredni sposób wpływa ona na przekaz artystyczny. Po drugie zestawimy wysoki, ekstremalny poziom animalistycznej energii z najczystszą i uczciwą miękkością oraz harmonią, którą można osiągnąć w momencie wyczerpania.

Równocześnie będziemy pracować z muzykalnością, wewnętrznym rytmem, kontrastem prędkości, tempem ruchu i znalezieniem naturalnego beat’u.

Zajęcia będą ułożone w główne bloki:

  1. rozgrzewka w centrum,
  2. drążek współczesny,
  3. opanowanie repertuaru,
  4. indywidualne uwagi i coaching

Drugiego dnia, na zakończenie Master Class odbędzie się pokaz pracy warsztatowej oraz rozmowa z prowadzącym i uczestnikami.

Zapraszamy zawodowych tancerzy tańca współczesnego oraz amatorów o wysokim poziomie umiejętności technicznych.

Praca będzie intensywna, językiem szkoleniowym będzie j. angielski.

Warunkiem zgłoszenia jest przesłanie linka do solo – MAKSYMALNIE 60 sekund – na adres warsztatywdd@gmail.com

Uczestnicy zostaną wybrani na warsztat przez Josepha Tmima na podstawie umiejętności technicznych, aby zapewnić wysoki poziom grupy.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Na zgłoszenia czekamy do 20 lipca 2018.

Warsztat jest nieodpłatny

Warsztat organizowany w ramach Programu Warsztatów w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie finansowanego przez m.st. Warszawa.

Kuratorka: Maja Katarzyna Molska, Warsaw Dance Department/Fundacja Movementum

Zdjęcie w tle: Minkov Tanzakademie

———————————-

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja B’cause, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum/Warsaw Dance Department, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: portal taniecPOLSKA.pl, TVP Kultura, e-teatr, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR, RDC, Warsawholic, Going., TANIEC

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Siedziba 2017-2019: Dom Kultury Kadr
ul. Przemysława Gintrowskiego 32
02-697 Warszawa

Dokładny program i szczegółowe informacje na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

http://www.dkkadr.waw.pl/k/repertuar/

Facebook: www.facebook.com/cstwarszawa

Instagram: https://www.instagram.com/centrumsztukitancacst/

Twitter: https://twitter.com/CSTwWarszawie

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Prawa autorskie

Klauzula zgody na wykorzystanie wizerunku uczestnika imprezy organizowanej przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Każdy uczestnik biorący udział w imprezach organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie / CST wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji CST, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami). W przypadku braku takiej zgody uczestnik imprezy organizowanej przez CST informuję organizatora przed rozpoczęciem imprezy, w której dobrowolnie uczestniczy.